środa, 15 marca 2017

Chcę zarabiać na szyciu, zaczęłam i nie sprzedaję cz. 2

Jeśli już zaczęłaś, nieźle Ci idzie to szycie, masz swój produkt, fajną nazwę marki, logo i funpage na fejsie, ale jakoś sprzedaż nie działa to może dzisiaj nieco pomogę.

Jak się kupuje w internecie?  OCZAMI

Więc aby odnieść sukces potrzebne są dobre zdjęcia.
Ja jestem amatorem zarówno w szyciu jak i robieniu zdjęć. Wystarczy się cofnąć na tym blogu do początku by zobaczyć, że była tragedia, a teraz jest nieźle ale wcale nie powala.
tak, wiem, jeszcze dużo przede mną, chociaż uczę się robić zdjęcia od dobrych 7 lat.
Skoro ja się nie poddaje i staram się robić coraz lepsze zdjęcia, Ty też próbuj.

Niektórzy powiedzą podstawą jest dobra lustrzanka. Ale to nie prawda, a przynajmniej nie do końca. Owszem, jeśli znasz się na aparatach, wiesz jak ustawić i co ma znaczenie to spoko. Ale amatorzy mogą się pogubić w ustawieniach manualnych. Dlatego zastanów się, czy aparat w Twoim telefonie, nie jest czasem łatwiejszy i lepszy. Bo aktualnie komórkowe aparaty mają wszystkie ustawienia z lustrzanki i to całkiem sprawnie działające, a zdjęcia mają rozdzielczość porównywalną do tej z aparatu, czyli i tak za dużo dla większości portali sprzedażowych.

Wcale nie trzeba mieć PhotoShopa, żeby zawojować świat fotografii. Ja miałam, ale nie mam czasu aby się go uczyć, potrzebowałam czegoś szybkiego, intuicyjnego, po polsku i najlepiej za darmo.
Ktoś gdzieś kiedyś polecił mi PhotoScape i ja też polecam. Ten darmowy programik ma wszystko czego potrzebuje amator fotografii. Zmiana rozmiaru, wyostrzanie, kadrowanie, rozjaśnianie, zmiana balansu bieli i wiele, wiele innych.
Pewnie, że w miarę nabierania doświadczenia PS może Ci się okazać niezbędny, ale na początek szukaj darmowych rozwiązań.

Inspiruj się. Czyli oglądaj i patrz, jak inni ustawiają produkt, jakie mają tło.

A jeśli dalej nie jesteś zadowolona poszukaj fotografik w Twojej okolicy. Często jest tak, że pomoc czeka na wyciągnięcie ręki i za nieduże pieniądze będziesz miała świetne zdjęcia.

pozdrawiam
 Zdjęcie z przygotować do sesji, gdy byłam jeszcze krótkowłosą blondynką.


 Czasem najlepsze zdjęcia wychodzą zupełnie przypadkowo. Jak na przykład to - które jest na naszych ulotkach i nie jedną osobę przekonało do zakupu pojemników

2 komentarze: