poniedziałek, 5 listopada 2012

dziecięce legowisko. coś wielkiego

Kiedy napisała do mnie Pani Marta, że chciałabym abym uszyła legowisko dla jej dziecka bardzo się zainteresowałam. Z prostej przyczyny. Sama robiłam legowiska Zuzuzuzu układałam koce, okładałam poduszkami, w życiu nie wpadłabym na to, żeby sobie uszyć coś takiego.
Tym czasem pomysł ewoluował i stanęło na legowisku 120x120 z bokami wiązanymi tak, aby łatwo było je zdemontować. Do legowiska doszyłam tez mate, którą łatwo można wyprać, wiadomo raz się uloje, coś się wyleje, pampers nie wytrzyma... znamy znamy :)

Nie obyło się bez niespodzianek. Najpierw zabrakło mi materiału, źle to obliczyłam no i klops. Z pomocą przyszła mi Suzzana i jej nowy sklep etasiemka . Kupłiam tam fajną grubą bawełnę idealną na dolną część legowiska. Później okazało się, że moja maszyna nie jest w stanie przesyć 4 warstw ociepliny i musiałam mocno się nagłókować, żeby zszyć dno. Boki są bardzo mocno napchane aby tworzyć miękkie bany dla powoli uczącego się raczkować maluszka. Zszywanie ich to był chyba największy problem ze wszystkiego :D
 każda banda legowiska ma wszyte 3 tasiemki łączące ze sobą  niższe boki. W ten sposób łatwo jest zdemontować legowisko i złożyć.

Podsumowując było to dla mnie ogromne wyzwanie, wielkie przedsięwzięcie, którego większość leżała na stole i dwóch dostawionych krzesłach :) Ale najbardziej się bałam, że moja wizja i wizja Pani Marty się rozminęła i efekt nie będzie zadowalał. Na szczęście udało się i legowisko sprawdza się świetnie. Dla mnie to świetna lekcja, udało mi się pokonać problemy i dopracowałam szycie wielkich połaci materiału:)


9 komentarzy:

 1. Znamy znamy :) a to fajna sprawa szczególnie jak się nie ma dywanów .

  OdpowiedzUsuń
 2. legowisko! że też nie myślałam o czymś takim, jak Tymek jeszcze nie chodził! gdy nie na rękach czy w łóżeczku, to w leżaczku bywał. a tu masz legowisko. no i jesli to takie składane to zawsze ze sobą w podróż można wziąć, czy w odwiedziny żeby Maluchowi wygodniej było! super sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł!!:) Naprawdę super!!:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Legowisko wyszło super :-) pozdrawiam http://okokoali.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł! Cos kiedyś takiego chodziło mi po głowie:). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. pomysł fajowy, tylko nazwa "legowisko" taka psia dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. właśnie ja myślałam że to dla nowego psa :) haha. Bo moje psy mają takie same, tylko takie nieprzemakalne :D

  OdpowiedzUsuń